Загальношкільні дебати

Загальношкільні дебати пройшли в два етапи:

Перший етап: 11 листопада учні – представники 5-11 класів взяли участь у обговоренні Кодексу.

Учасники дебатів представили ідеї своїх однокласників, шляхом обговорення і голосування було сформовано основні пункти Кодексу школи.

kodeks_11_11_15_01 kodeks_11_11_15_02 kodeks_11_11_15_03 kodeks_11_11_15_04 kodeks_11_11_15_05 kodeks_11_11_15_06 kodeks_11_11_15_07 kodeks_11_11_15_08 kodeks_11_11_15_09 kodeks_11_11_15_10

Другий етап: 17 листопада в обговоренні Кодексу взяли участь творча група вчителів та учнів – представників 5-11 класів. Зваживши всі “за” і “проти”, аргументуючи власні думки та позиції, учасники засідання погодили основні пункти Кодексу школи.

kodeks2_17__11_15_1 kodeks2_17__11_15_2 kodeks2_17__11_15_3 kodeks2_17__11_15_4 kodeks2_17__11_15_5 kodeks2_17__11_15_6 kodeks2_17__11_15_7 kodeks2_17__11_15_8

1. Anastasiya

На дебатах ми більш розкрито розглянули остаточний кодекс.
    Вирішили, які пункти кодексу будемо виконувати насамперед.
    Мені було цікаво почути думку вчителів про те, як учні склали кодекс, а також почути пропозиції вчителів.
    Мене поринуло у цей дух спільної праці.
    Враження просто переповнюють мене.

Учениця 8-А класу
    Друкар Анастасія

2. Ula

Тобто перший і другий етапи за вами. На світлинах бачу, що ви використали різні методи, пов’язані з встановленням простору дебатів. Щодо дебатів «за і проти», то мої улюблені, часто використовую їх. Інколи, крім осіб, які беруть участь в дебатах, є ще спостерігачі, які особливо в кінцевому етапі дебатів «за і проти» відіграють важливу роль. Чому?
    Наприклад, користуються спеціальними картками оцінок, які вказують на слабкі і сильні сторони дебатів, зроблені помилки, якісні аргументи і т.д. Спостерігачі вирішують, чиї аргументи виявилися найбільш переконливі і чи теза дебатів залишилася захищена.
    Дуже часто дебати закінчую голосування, що є в якомусь роді кульмінацією дискусії. На мою думку з дебатів «за і проти» випливає багато користі, приміром розвиває логічне мислення, розв’язання проблем, а перш за все вчить комунікації, пошуку і упорядкуванню інформації, і навіть перевірці власних і чужих поглядів. Належить проте брати під увагу рифи і не можна допустити ситуації, коли одна сторона почувалася в програші чи незадоволеною від рішення спостерігачів. Я завжди тоді вислуховую так званий диск, тобто прошу студентів зробити рефлексію, говорячи про те, що для них було легким, що складним, як почувалися в даних ролях?
    Піклування про емоційні стани учасників є неабияк важливим, оскільки слід уникати нездорового суперництва. Розмовляємо між собою з приємністю в спілкуванні і обміні поглядами.
    P.S.
    Ціную те, як під час дебатів всі елегантно одягнені. Браво за організацію.
    З найкращими побажаннями, Уля

1. Людмила Кузьменко

Нам дуже приємно, що Ви звернули увагу на нашу інформацію, дякуємо Вам. Для нас це було вперше, коли разом учителі та учні вирішували питання, обговорювали, аргументували, сперечались. Але в суперечках народилась істина – КОДЕКС.

3. Ula

Вважаю, що ви займалися дуже цікавою діяльністю, яка являється початком наступних проектів. Доцінюю за ангажування і те, що вмієте ділитися в блозі знаннями і успіхами.

Пропоную користуватися такими інструментами, як: eportfolio https://mahara.org/ або Rememberthe Milk–https://www.rememberthemilk.com, czy Trello–https://trello.com. Напевно, знадобиться в подальшій діяльності. Ще раз вітаю.

4. Інна Петренко

І навіть розробка шкільного кодексу не обійшлася без ІКТ. Діти формулювали свої ідеї, спостерігаючи за ними на величезному проекторі. Уявити своє життя в XXI cторіччі без комп’ютерів уже просто неможливо. І наші учні не можуть і не хочуть відставати від вимог сучасного життя.