31 травня 2017 року у переддень Міжнародного дня захисту дитини у НВК «Школа-садок №38 м. Львова» […]

Проект «Тепло, коли холодно, прохолодно, коли гаряче».

В рамках проекту «Класна школа» учнями НВК «Школа-садок №38 м. Львова» було реалізовано проект «Тепло, коли холодно, прохолодно, коли гаряче». В основу проекту було покладено дослідження роботи кондиціонера, як пристрою […]

«Інтернет у школі «за» чи «проти»

29 листопада в НВК «Школа-садок №38 м. Львова», в рамках проекту «Класна школа», проходили дебати школярів з питання доцільності використання інтернету у навчальному закладі . До обговорення питання «Інтернет у […]

СШ №38 + СШ №92 + Docudays UA + Skype = нові можливості

ІКТ відкрили нові можливості для спілкування. Учні нашої школи вирішили скористатись такими можливостями і запропонували провести засідання шкільного кіноклубу Docudays UA у новому форматі. Нашим дебютом стала зустріч учнів 8-9 […]

"Вчитель ХХІст"

Наша школа класно розпочала другий етап «Класної школи». Ми довго вагались, але прийняли рішення спробувати долучити до проектів одночасно і педагогів і учнів. Роздуми наштовхнули на ідею – провести навчальний […]

IMG_6097ІТ-шники 38

   Ми хочемо, щоб наша школа стала найкращою! Сьогодні це стало можливим, тому що школа бере участь у проекті «Класна школа». Одним з напрямків проекту – зробити навчання в школі більш ефективним (не тільки з допомогою крейди). Для цього потрібно учням і вчителям навчитись співпрацювати і доповнювати один одного. Але якщо учні знають, що їхнє основне завдання вчитись, то вчителям, на нашу думку, складно перебороти себе і попросити допомоги.

   Тому, нашим першочерговим завданням стало «навчись сам і навчи інших».

   Поштовхом до прийняття нами таких рішень було проведення дебатів в класах, після яких стало зрозуміло, що ми просто не знаємо як скористатись можливостями ІКТ. Розібратись з цими «можливостями» нам допомогла п. Надія Парій, яку запросила Максимович Зоряна Юріївна. Годі було уявити, що нам майстер-клас проведе спеціаліст, яка навчає самих вчителів!

   Ми говорили про сервіс Google, побачили як можна створювати блоги. Виявилось, що це не тільки цікаво, а й не так складно. Ми навіть попрактикувались, працюючи в різних програмах, та побачили можливості використання цих програм.

   Після такого суперового майстер-класу за «підказки» наших вчителів, було вирішено створити із зацікавлених учнів робочу групу, яка б могла надавати технічну допомогу тим школярам, які слабо або посередньо володіють ІКТ. Без вагань дали назву цій групі – «Шкільний ІТ-шник». До неї увійшли представники 8-А, Б,  9-А, Б та 10 класів, які не тільки найкраще володіють комп’ютером, але й хочуть бути корисними та поділитися своїми знаннями з іншими учнями і навіть вчителями школи. Модератом групи стала вчитель фізики Максимович Зоряна. Їй вдалось організувати цикл практичних занять та дистанційне навчання учасників групи, на яке люб’язно погодилась п. Надія Парій.

   Так як із різними формами ІКТ спілкування більшість з нас була знайома, то було вирішено створити блоги класів. Обрано адміністраторів блогів, які відповідатимуть за їх наповнення: Дмитро Балабух (8-А), Михайло Гайворонський (8-Б), Владислав Пивовар (9-А), Софія Бліхар (10). Визначено функції кожного члена команди.

   В результаті ІТ-шники 9-А класу створили блог «Школа 38. 9-А», який містить такі рубрики: «Анонс», «Наше життя», «Д/з», «Інфа для учнів», «Наші досягнення», «Про нас» і почали працювати над його наповненням. Їхнім прикладом скористались і інші класи. Після зимових канікул ми вирішили провести шкільний конкурс «Кращий блог класу».

  Чекайте на наші дописи. До віртуальної зустрічі!

(Наші думки і міркування допомогли оформити і написати            Ірина Бегей і Ганна Кухтяк)

1

 Підготовка дебатів в СШ №38 щодо прийняття Кодексу школи була не з легких. Після проведення дебатів в класах стало зрозуміло, що навики використання ІКТ бажають бути кращими як для учнів, […]

17 листопада 2015 р. відбувся дебют учнів СЗШ №38 , які стали акторами сучасного  Форум-театру.  

 Цей захід став можливим завдяки активній участі школи у ХІІ Мандрівному  міжнародному кінофестивалі документального кіно про права людини Docudays.

 «Режисером- постановником» міні спектаклю стала Марія Ворончук, волонтерка з Донеччини, представник громадської організації  «Наше майбутнє».

 

 

 

 

 

Глядачами були учні 9-х, 10-х класів та вчителі історії, правознавства, соціальні педагоги і педагоги-організатори міста Львова. Учні-актори самі запропонували декілька реальних історій, одна з яких лягла в основу сюжету міні-вистави.

За методикою класичного Форум-театру один з акторів є  агресором,  а також є жертва і кілька «нейтральних» учасників; агресора замінювати не можна, хоч це допомогло б  вирішити  ситуацію. Нажаль в реальному житті так не буває.

Вистава зупиняється в кульмінаційний момент: дискримінація, приниження, конфлікт. Після першого перегляду, глядацька аудиторія бере участь в обговоренні побаченого, пропонує варіанти вирішення. Потім відбувається ще кілька переглядів, де глядачі мають можливість в будь-який момент сказати «стоп» і замінити когосьз акторів на сцені. Всі, хто виходить на сцену, замінюючи когось з акторів і своїм прикладом створюють нову модель поведінки.Таким чином, це дає змогу знайти, зіграти, «прожити» складні життєві ситуації, отримуючи безцінний досвід.

Так відбувалося і на нашій сцені. Учні імпровізували і намагалися вийти з конфлікту. Усі присутні, актори і глядачі, могли спостерігати, як під час замін акторів виробляється алгоритм, створюється модель успішної поведінки у складній, на перший погляд, безвихідній ситуації.

Вчителі-глядачі висловлювали свої міркування щодо позиції окремих акторів та пропонували свої шляхи вирішення конфлікту, сцену якого програвали учні.

Під час рефлексії учні –глядачі на питання: «Що ми робили?»,висловили діаметрально протилежні думки. Один із старшокласників відповів: «Гралися», інший сказав: «Ми вчились шукати шляхи вирішення конфлікту».

Головний меседж міні-спектаклю:  завжди можна знайти вихід з будь-якої конфліктної ситуації, головне щоб цього прагнули і хотіли обидві сторони.

Форум театр – це ще один засіб через «мову тіла», образи та творчість поговорити про проблемні та конфліктні ситуації в громаді та суспільстві, спробувати знайти альтернативні шляхи вирішення,  розвинути критичне мислення  та спробувати себе у акторській грі. 

Щиро дякуємо учасникам-акторам:
Бліхар Софії
Бліхар Соломії
Половинко Анні
Федяю Андрію
Венглінській Анастасії
Назар Софії
Міодушевській Анні
Рис Людмилі
Дідичу Богдану
8

IMG_20151112_154727

12.11.2015 року старшокласники нашої школи мали змогу відвідати майстер-клас “Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі” До нас завітала методист кабінету інформаційних технологій навчання Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Парій […]