ДЕБАТИ в 11-Б класі

Під час виховної години  учням 11-Б класу було повідомлено про ідею провести дебати щодо проблеми «Використання ІКТ під час навчально-виховного процесу». Учні мали протягом тижня подумати над основними принципами обговорення даної проблеми, сформулювати положення, які необхідно обговорити.

22 жовтня в 11-Б класі відбулися дебати, в яких брало участь 25 осіб. Метод, обраний для роботи, – праця в малих групах. Під час дебатів учні оголошували положення, потім відбувалось обговорення і голосування.

Одноголосно були визначені пункти кодексу (наприклад):

1. Дозволити використання ІКТ на окремо визначених предметах (з великим обсягом інформації).
    2. Дозволити використання для складних математичних обчислень в класах, які не математичного профілю.
    3. Заборонити використання під час контрольних перевірочних робіт.

Обговорення здійснювалося в досить емоційній і жвавій атмосфері, але доброзичливій. Пункти «дозволити» особливих суперечок не викликали, суперечки виникали щодо п. «заборонити», але поступово учні дійшли згоди.

Надалі учні готові брати участь у загальношкільних дебатах і, остаточно сформулювавши пункти кодексу, дотримуватись їх та вимагати цього ж у інших учасників навчально-виховного процесу, оскільки вважають, що в сучасному навчанні неможливо обійтись без ІКТ, але використання має бути дозованим, доречним, розумним і не заважати отримувати знання.

1. natmarkus

а які саме ІКТ ви вирішили використовувати? і на яких саме предметах?

2. Ewa

Ученики выработали конккретные пункты кодекса. Как вы думаете, возможны ли такие контрольные и проверочные работы, при которых поик и использование информации из интернета поможет? Например если надо найти информацию и сделать выводы или синтезировать информацию? Может лучше вместо сапрещения, чтобы учитель решал, когда во время контрольной работы можно, а когда нельзя пользоваться ІКТ во время контрольной работы? От чего зависит, на каких предметах можно будет использовать ІКТ?

3. Ewa

Напишите пожалуйста информацию в части “Про школу” !

4. vasdiakiv

Дозволяти чи забороняти використовувати гаджети у навчально-виховному процесі досить індивідуальне: хтось може мати такий гаджет, а хтось – ні… Тому щодо отримання інформації на уроках – так, адже можна подивитися у парі, групі… А контрольна – напевне, ні. Адже один матиме доступ, а іншому потрібно або чекати на те, щоб однокласник поміг, або чекати на гаджет – а не намагатися знайти рішення….

5. dmysobchuk

Майбутнє освіти без ІКТ неможливе. Дуже важлива тема!