Дебати “Мобільні телефони на уроці використовувати можна”? у 5 класі

Дебати “Мобільні телефони на уроці використовувати можна“?

Мета: навчати навичoк аргументувати свою позицію, висловлювати думку; розвивати вміння мислити творчо та критично; виховувати вміння слухати, поважати думку інших, демократичне мислення.

Хід дебатів

І. Організаційний момент.

За тиждень до дати проведення дебатів 28 вересня 2016  обирається дві дебатуючи сторони «За» та «Проти», а також групу «Спостерігачів»

Група «За»

5. Сластін Анрій
  6. Нагорний Георгій
  7. Оліфер Роман

Учні готують аргументи й докази для своєї сторони.

ІІ. Проведення дебатів (5 жовтня 2016).

1. Учасники груп сідають на свої місця.
  2. Вчитель, як ведучий, започаткувує дискусію, оголошує тему, відповідає за збереженням порядку дебатів, надає або позбавляє можливості висловлюватись у випадку недотримання ліміту часу, контролює культуру дискусії
  3. Спостерігачі стежать за поведінкою учасників дебатів, записують зауваження до представлених аргументів, вказують сильні та слабкі сторони учасників дебатів, намагаються зауважити помилки.
  4. Сторони в дебатах представляють свої аргументи. Кожен учасник намагається представити найкращі аргументи на підтримку своєї позиції.
  5. Підсумок дебатів – це їх аналіз та визначення найважливіших моментів. Спостерігачі вказують сильні і слабкі сторони дебатів, помилки, сильні аргументи тощо. Спостерігачі вирішують, чиї аргументи були переконливішими та чи теза дебатів була захищена.
  6. Голосування – прийняття пропозицій до шкільного кодексу.

5 клас15 5 клас01 5 клас02 5 клас03 5 клас04 5 клас05 5 клас06 5 клас07 5 клас08 5 клас09 5 клас10 5 клас11 5 клас12 5 клас13 5 клас14

Проблеми, які виникли під час проведення дебатів:

1. Нестача досвіду у проведенні дебатів. Методичний матеріал не замінив досвіду проведення дебатів. Після проведення заходу, знову повертаючись до методичної бази, розумію помилки, яких допустилася особисто я, як організатор:
  • Чіткіше ставити завдання перед учнями, наголошувати у необхідності пошуку цікавих доказів (наприклад, статистичних даних);
  • Дебатуючи групи із самого початку садити на протилежні ряди – це допоможе краще зорієнтуватися Спостерігачам;
  1. Деякі учні не змогли чітко висловити аргументи, тим самим не довели своєї позиції;
  2. Учні перебивали один одного, не даючи можливості договорити. Але цю проблему вирішили за допомогою мікрофону: у кого в руках мікрофон, той і говорить;
  3. Спостерігачам виявилося важко виділити головні тези в аргументах. В цьому допомогла вчитель.

Класний керівник 5-Б класу Ольга Станіславівна Павленко

1. Елла Ситник , учитель СШ№250 м. Києва.

Вітаю з початком.
    Ви наймолодші, а все так грунтовно, так відповідально, так гарно. МОЛОДЦІ!!!
    Ваше ставлення до проекту, ваш внесок у загальну справу завоювання звання “Класна школа” для СШ №250 заслуговує не тільки схвалення, а й щирої поваги.
    Ольго Станіславівно, Ваш самоаналіз роботи після проведення дебатів обовязково стане у пригоді багатьом педагогам шкіл – учасниць проекту. Чи не могли б Ви поділитися інформацією про власні спостереження, щодо реакції батьків під час підготовки і проведення дебатів? Дякую
    Успіхів. І гарних прикладів нам усім.

2. Галина

Коли така малеча так активно намагається покращити життя рідної школи, є надія у країни на краще майбутнє…
    Вітаю
    Хай щастить!!!

3. Ольга

Дякую за добрі слова. Мій перший досвід у проведенні дебатів, саме це й зумовило написання самоаналізу, якщо він комусь стане у нагоді – дуже рада. Приємно, що дебати дали можливість дітям висловлювати свої думки, навіть тим, що зазвичай відмовчуються. Можу точно сказати, дітям сподобалося і вони зраділи можливості висловити свою думку. Учні перейнялися, бо дуже хвилювалися не пропустити шкільні дебати. Ще один позитив – у мене в класі 5 нових учнів, яких вдалося, нарешті, долучити до колективної роботи.
    Батьки дізналися про участь дітей у проекті, під час проведення підготовчої роботи до дебатів. Особливо інтересу зі сторони батьків не спостерігалося. По завершенню класних дебатів, вони почали цікавитися: “Що за дебати?” Приємно, що деякі батьки виявили бажання допомогти у виготовленні візуалізації, у вигляді стіннівки, результатів дебатів. Приємно, коли зміни відбуваються, а ти береш у цьому участь. Всім удачі

4. Алла

Під час проведення дебатів учні вчаться аргументувати свою позицію, висловлювати власні думки і при цьому поважати думки інших. Добре, що ви показали не лише позитивну сторону дебатів, а й розписали труднощі, які виникли під час їх проведення. Це є прикладом для інших шкіл.

5. Ewa

Поздравляю с успехом. И спасибо за подробное описание дебаты, я уверенна, что другие учителя смогут воспользоваться Вашим опытом. Интересны также представленные трудности и замечание, касающееся интеграции новых учеников.