Дебати у 8-А

8A_deb_16_1

12 жовтня 2016 року у 8-А класі відбулися дебати на тему “Електронний шкільний журнал – це класно”.

Перед собою ми поставили мету:

1. Відповісти на питання “Потрібен нам електронний журнал чи ні?”.
  2. Дійти до однієї думки, переконавши всіх учасників дебатів.

Дізнавшись тему, учні поділилися на команди “ЗА” і “ПРОТИ”, для того, щоб на це питання подивитися всебічно, розвивати думку в різних напрямках. Деякі з них склали аргументи для обґрунтування своєї думки, тому на самих дебатах більшість учнів чітко висловлювала свою точку зору. Окрім команд “за” і “проти”, була група учнів, які слідкували за обговоренням і занотовували найголовніше.

Група учнів, яка була “ЗА”  навела такі основні аргументи:

• учні мають змогу вчасно дізнаватися про свої оцінки, а головне – зробити вони це зможуть в будь – який момент;
  • батьки мають можливість контролювати оцінки своїх дітей;
  • учителю в разі помилки виправити оцінки в електронному журналі буде набагато легше, ніж у паперовому.

Таким чином, були представлені позитивні ознаки для усіх трьох сторін (учні, батьки, вчителі).

Серед головних аргументів команди “ПРОТИ”,  були такі:

• можуть виникнути технічні проблеми, документ може зникнути зовсім;
  • змінити зміст журналу зможуть «спеціалізовані» в цьому люди;
  • подивитися оцінки зможуть сторонні люди.

На що команда “ЗА” швидко навела переконливі аргументи: “Кожен учень матиме власний пароль та логін, тому інформація журналу про оцінки кожного учня буде конфіденційною.

Після тривалих дебатів учням класу все – таки вдалося дійти до однієї думки, вирішивши, що електронний журнал – це класно, але за умови, що його зміст буде конфіденційним.

Перед собою ми поставили мету:

1. Відповісти на питання “Потрібен нам електронний журнал чи ні?”.
  2. Дійти до однієї думки, переконавши всіх учасників дебатів.

Група учнів, яка була “ЗА”  навела такі основні аргументи:

• учні мають змогу вчасно дізнаватися про свої оцінки,

а головне – зробити вони це зможуть в будь – який момент;

• батьки мають можливість контролювати оцінки своїх дітей;

———————————————————————————————

Серед головних аргументів команди “ПРОТИ”,  були такі:

• можуть виникнути технічні проблеми, документ може зникнути зовсім;
  • змінити зміст журналу зможуть «спеціалізовані» в цьому люди;
  • подивитися оцінки зможуть сторонні люди.

8A_deb_16_2 8A_deb_16_3 8A_deb_16_4

1. Світлана

12 жовтня у 9-В класі відбулись дебати на тему “Електроний журнал – наступ на права учнів”. Попередньо були обрані учасники команд “За” та “Проти”, які підготовили аргументи.
    Обговорення даного питання було дуже жвавим і активним. Доведенно,що електронний журнал дасть не тільки постійний і повний доступ до усіх оцінок, як учням так і їх батькам, але і забезпечить інформацією про домашні завдання та теми наступних уроків. Також електронний журнал чудовий спосіб контролювати відвідування, що визвало гостру дискусію серед учнів.
    Наступним етапом дебатів було створення рекомендацій, що й виявилось найважчим завданням, як для учнів, так і для мене. Більшість продовжували наводи аргументи “за” та “проти”. Цю трудність вдалось подолати з допомогою мікрофона. Думку висловлював лише той, у кого був мікрофон і після аргументу давали відповідь на запитання “Як діяти?”.
    Останім етапом дебатів було створення “Кодексу 9-В”.

2. Ewa Borgosz

Правильно ученики сообразили, что электронный журнал будет действовать правильно только тогда, если каждый ученик будет иметь свой пароль. Что касается “исчезновения данных” то у нас В Польше имеются уже правила (Министерство позволяет вести документацию в электронном виде) и существуют опрганизации, которые создают такие журналы. В моэй школе ученики обратили внимамние на то, что родители не должны получать информацию об отметках своих детей сразу в тот же день, когда ребёнок получил отметку. Дело в том, чтобы сам ребёнок мог сказать об этом родителям.

3. oleoskyrko

Повність підтримую думку Ewa Borgosz та хочу зазначити, на моє переконання ця проблема цікавішою є скоріше для батьків, ніж для учнів. Проте, її удосконалення та допрацювання може мати гарні результати. Отож, 8-ми класники, переконайте всіх, що для Вас це також важливо. Чи ні???