§ 1
Загальні положення
1. Цей статут (далі “Статут”) окреслює принципи участі у пілотній програмі під назвою “Класна Школа” (далі “Програма”), що відбувається з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року.
2. Організатором Програми виступає Фонд «Класна Школа» [Fundacja “Szkoła z Klasą”] з головним офісом у Варшаві, вул. Ноаковського 10/5, 00-666 [ul. Noakowskiego 10/5, 00-666 Warszawa] (далі “Організатор” або ”ФКШ”). Партнером програми виступає Всеукраїнська асоціація викладачів історії “Нова Доба” з головним офісом у Львові, вул. Галицька, 1/5, 79008.
3. Спільне фінансування програми здійснює Польсько-Американський Фонд Свободи у рамках програми РІТА – Перетворення в Регіоні, реалізованої Фондом «Освіта для Демократії».
4. Учасником Програми може стати школа. Завдання у Програмі реалізують директор і вибрані вчителі. Безпосередньо за реалізацію завдань відповідає Шкільний Координатор, якого обирають директор навчального закладу спільно з вчителями під час наради педколективу – Зустрічі Команди.
5. Заявка та участь у Програмі безкоштовні.
§ 2
Адресати та обсяг
1. Програма реалізується на території України.
2. Пілотний проект програми призначений для 10 українських шкіл усіх ступенів навчання.
3. Учасником програми є школа в особі директора, допущена Організатором до участі у Програмі.
4. Програма у школі реалізується: директором та вчителями будь-якого предмету (мінімальне число вчителів, які реалізують Програму — 3 особи).
5. Завдання Програми реалізують учні під опікою вчителів.
§ 3
Заявка на участь у програмі
1. Участь у Програмі вимагає подання заявки.
2. Набір до Програми відбувається з 5 лютого до 15 лютого 2016 року.
3. Заявки на участь у Програмі подає директор навчального закладу, надавши правильно заповнену форму заявки (далі “Форма”) на підсторінці “Реєстрація до програми” згідно з інструкцією.
4. Подання заявки навчального закладу шляхом надіслання Форми не є рівнозначне з кваліфікацією школи до участі у Програмі.
5. Рішення про кваліфікацію або відхилення заявки на участь приймає Організатор на підставі наданої Форми.
6. До 1 березня 2016 року на зазначену у Формі адресу електронної пошти буде надіслане підтвердження участі школи в Програмі або інформація про відхилення заявки школи про участь у Програмі. Організатор застерігає собі можливість остаточного рішення щодо прийняття чи відхилення заявки Учасника щодо участі в Програмі.
7. У кожному навчальному закладі до участі в Програмі повинні зголоситися: директор і щонайменш 3 вчителів, один із яких буде шкільним координатором Програми.
8. Директор, який подав заявку на участь у Програмі і кожен учитель, який зголосився реалізувати завдання за Програмою, погоджуються з умовами цього статуту.
§ 4
Принципи програми
1. Участь у Програмі є безкоштовною і добровільною.
2. Проект повинен бути реалізований директором і вчителями (далі: “Учасник”), а також учнями, які працюють під наглядом вчителя/опікуна.
3. Від учасників вимагається базові вміння володіння комп’ютером, власна адреса електронної пошти (e-mail) і доступ до Інтернету.
4. Програма передбачає 2 окремі схеми завдань: для навчальних закладів, які брали участь у пілотному етапі проекту у 2015 році та для навчальних закладів, які приєдналися до проекту у 2016 році. Обидві схеми завдань доступні на сайті проекту (klasnashkola.eu/pro-programu/sxemy-zavdan/)
5. Учасники зобов’язуються:
а) реалізувати завдання згідно з графіком Програми на основі матеріалів, доступ до яких надав Організатор,
б) наглядати над роботою учнів у рамках Програми,
в) створити шкільний блог (в рамках конференції відкриття Програми) та регулярно розміщувати в ньому записи (текст + фотографії + матеріали) про виконану в рамках Програми роботу,
Додатково, у випадку навчальних закладів, які приєдналися до проекту у 2016 році:
а) Взяти участь у нараді педколективу – Зустрічі Команди, під час якої педколектив обирає шкільного Координатора Команди,
б) Провести Зустріч – Відкриття, під час якої учасники дізнаються про засади Програми та схеми завдань у цьому етапі проекту,
в) Провести дебати у класах. Ведуть їх всі вчителі, які беруть участь у Програмі спільно зі своїми групами учнів. У ході дебатів у класах учні дізнаються про засади використання Інформаційно-Комунікаційних Технологій та готуються до участі у Шкільних Дебатах,
г) Провести Шкільні Дебати. Ведуть їх шкільні Координатори Команд. Участь у Шкільних Дебатах беруть представники клас, які спільно обговорюють Кодекс 2.0, тобто принципи хорошої школи у контексті використання Інформаційно-Комунікаційних Технологій у щоденної роботі школи. У ході Шкільних Дебатів учні опрацьовують Шкільні Кодекси,
ґ) Опублікувати Шкільний Кодекс у шкільному блозі та замістити його у загальнодоступному місці у школі,
д) Зреалізувати вибране Завдання ІКТ,
е) Провести Шкільний Ярмарок, під час якого учні навчають один одного умінь пов’язаних з Кодексом, яких набули у ході реалізації Завдань ІКТ.
Додатково, у випадку навчальних закладів, які брали участь у пілотному етапі Програми у 2015 році:
а) Провести Зустріч – Відкриття, під час якої учасники дізнаються про засади Програми та схеми завдань у цьому етапі проекту та вступно виберуть тему навчального проекту, який реалізуватимуть з учнями,
б) Спільно з учнями запланувати навчальний проект за вказівками, які знаходяться у матеріалах Організатора,
в) Провести публічну презентацію проекту під час Шкільного Фестивалю,
г) Здійснити евалюацію проекту спільно з учнями, які його реалізували.
Завдання організаторів:
1. Підготувати освітні й навчальні матеріали та відкрити до них доступ на ліцензії CC-BY-SA.
2. Організувати щонайменше 3 онлайн конференції для представників всіх шкіл, які беруть участь у пілотної програмі.
3. Організувати трейнінг для 10 найбільш активних учасників Програми.
4. забезпечити Учасникам теоретичну та методичну допомогу професійних польських менторів у ході Програми.
5. вести веб-сайт Програми польською мовою www.ceo.org.pl/ukraina і блогу українською мовою www.klasnashkola.eu;
6. допомагати учасникам у створенні і веденні шкільних блогів про Програму;
7. Популяризувати Програму та її учасників у ЗМІ;
8. архівувати зібрані і створені Учасниками матеріали та використовувати їх у навчальних публікаціях;
9. Підготувати та передати після закінчення Програми дипломів для кожної школи та сертифікатів для кожного вчителя-учасника Програми;
10. Випустити видавничу продукцію з усіма освітніми матеріалами проекту та вибраними хорошими практиками з навчальних закладів.
§ 5
Відмова від участі у програмі
1. Якщо Учасник відмовляється від участі у Програмі до її закінченням, такий Учасник зобов’язаний у момент відмови письмово повідомити про важливі і незалежні від Учасника причини, які не дозволяють йому брати подальшу участь у Програмі.
2. Якщо Учасник відмовиться від участі у Програмі, Учасник зобов’язаний визначити заміну Учителя, який з незалежних від нього/неї причин не може надалі брати участі в Програмі. Учасник зобов’язаний негайно повідомити Організатора про таку необхідність і самостійно підготувати нового Вчителя для виконання передбачених Програмою завдань.
§ 6
Право на інтелектуальну власність
1. Усі передані Учаснику матеріали, а також ті, доступ до яких надав Організатор у рамках Програми, зокрема: текст, графіка, фотографії, аудіо-, відео- та інші матеріали, створені в рамках Програми (твори), а також графічне оформлення і зміст опублікованих навчальних і рекламних матеріалів, охороняються правом інтелектуальної власності, включно з авторським правом, яке належать Організаторові – ФКШ.
2. Якщо не зазначено інакше, усі матеріали створені або надані Організатором у зв’язку з Програмою публікуються за ліцензією Creative Commons 4.0 Визнання авторства відбувається за тими ж умовами ( CC-BY- SA) .
3. Від моменту передачі Учасником у рамках проекту будь-яких творів або предметів суміжного права згідно із законом від 4 лютого 1994 року про авторські і суміжні права (далі: “Авторські Права”), зокрема фото, графічних зображень, текстів, відео, звукозаписів, навчальних матеріалів, Учасник передає Організаторові право їх використання за безкоштовною, невиключною і безповоротною ліцензією (далі “Ліцензія”) та право використовувати ці твори/предмети, суміжні права протягом необмеженого часу, із правом надавання субліцензії у межах первинної ліцензії, на території даної країни та за її межами, повністю або частково, як окремого твору або разом з іншими творами, а також надання доступу, повністю чи частково, до твору / предмету суміжного права третім особам, без обмежень, зокрема відповідно до статті 50 та 86 Авторського права, а саме:
– У сфері запису і копіювання творів — копіювання без обмежень щодо кількості і техніки копіювання (друк, репрографія, магнітний і цифровий запис), кількість і обсяг накладу.
– У сфері обігу оригіналу або копій, на яких записано твір/твори/предмети суміжного права, введення в обіг, аренда, позика оригіналу або копій.
– У сфері розповсюджування твір/твори/предметів суміжного права іншим способом, як зазначено вище у пункті b.: публічне виконання, виставлення, демонстрування, проекція, виконання, трансляція (за допомогою бездротового і дротового сигналу), а також публічне надання доступу до твору, таким чином, щоб кожен міг користуватись таким доступом незалежно від часу та місця перебування, зокрема в інформаційних і інформаційно-комунікаційних мережах (включено з інтернетом і мобільними пристроями);
4. Ліцензія також охоплює:
– дозвіл на виконання залежного права, тобто права на згоду розпоряджатися і користуватися матеріалами.
– дозвіл на зміну і модифікацію відповідно до потреб для використання в рамках виконуваної діяльності
– уповноваження реалізації від імені Учасника суміжних та особистих прав стосовно творів/предметів.
5. Учасник підтверджує, що:
– у зв’язку з Програмою він не передаватиме творів/предметів суміжних прав, які порушують закон, зокрема закон про інтелектуальну власність, а також особисту власність (право на візерунок, приватність) третіх осіб.
– він володіє майновими правами на інтелектуальну власність стосовно переданих творів/предметів, суміжних прав, а також, що ці права не є обтяжені правами третіх осіб, не є предметом будь-яких правових проваджень, зокрема судового, адміністративного, виконавчого провадження. Також Учасник підтверджує відсутність правових перешкод відносно передання Організаторові ліцензії згідно з Договором.
6. Учасник зобов’язаний відшкодувати будь-які шкоди, що виникають з неправдивості вищезгаданих заяв, включно з оплатою судових витрат. Окрім того, якщо виявиться, що твори/предмети суміжного права можуть порушити чужі права, Учасник зобов’язаний негайно повідомити про це Організатора у письмовій формі та електронною поштою.
7. У разі сумнівів щодо вірогідності заяв за пунктами 5 a. та b, Організатор може призупинити участь Учасника у Програмі до моменту з’ясування.
8. Перенесення майнових авторських прав /суміжних прав твору/предмету створеного шляхом індивідуального замовлення третьої особи, наприклад спонсора, регулюється окремим договором між третьою особою і автором твору/предмету суміжного права.
§ 7
Захист персональних даних
1. Усі персональні дані збираються, обробляються на передаються згідно із законом Республіки Польща.
2. Адміністратором персональних даних, зібраних під час Програми, виступає Фонд «Класна Школа» з головним офісом у Варшаві, вул. Ноаковського 10/5, 00-666 разом з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії “Нова Доба” з головним офісом у Львові, вул. Галицька, 1/5, 79008.
3. Учителі, що реалізують Програму у школі, передають свої персональні дані добровільно.
4. Учитель, що реалізує Програму, зазначивши відповідне поле у Формі, погоджується на обробку ФКШ своїх персональних даних, доступ до яких надано в рамках Програми з метою комунікації, архівування, науковою, дидактичною, статистичною, метою звітності перед спонсорами та органами, які здійснюють нагляд над діяльністю ЦГО, а також представлення програмної пропозиції ФКШ.
5. Учитель, що реалізує Програму, зазначивши відповідне поле у Формі, погоджується на переробку Організатором своїх персональних даних, зокрема: ім’я, прізвище, адреса електронної пошти, номер контактного телефону, назва і адреса школи, у якій працює.
6. Користувач має право на доступ до своїх даних, їх зміни та припинення їх використання, згідно із законом про захист персональних даних від 29 серпня 1997 року.
§ 8
Заключні положення
1. Організатори безкоштовно надають доступ до цього Статуту на веб-сайті www.ceo.org.pl/ukraina/regulamin та в спосіб, який дозволяє Учасникам отримання, відтворювання і збереження його змісту за допомогою інформаційно-комунікаційних систем, які вони використовують.
2. Всі уваги і заяви про порушення цього Статуту слід надсилати на електронну пошту координатора програми: iwo.magierski@ceo.org.pl або на поштову ФКШ: ul. Noakowskiego 10/5, 00-666 Warszawa, з припискою: зауваження до Статуту Програми Класна Школа
3. Організатор застерігає собі право до змін у цьому Статуті. Усі зміни вступають в силу з моменту повідомлення Учасників Програми про зміни електронною поштою та публікації змін Статуту на веб-сайті Програми.
4. У справах, що не регулюються цим Статутом, стосується загальне чинне законодавство та цивільний кодекс.