«Сватка» – єднання шкіл-партнерів України і Польщі.

12-15 травня 2016 року у мальовничих Брюховичах біля Львова  на  базі реколекційно-відпочинкового центру Курії Львівської Архієпархії УГКЦ відбулась зустріч вчителів з Польщі та України для налагодження співпраці між школами. Українську сторону представляли 12 вчителів – найактивніших координаторів і членів команд польсько-українського проекту «Класна школа». Більшість з них успішно пройшли перший етап проекту і на даний час працюють над реалізацією шкільних проектів. Але і були представники шкіл, які приєднались до проекту в 2016 році, але вже досягли вагомих результатів: провели дебати, прийняли шкільний Кодекс 2.0, подають цікаву інформацію про роботу своїх шкіл на блогах платформи «Класної школи».

Як годиться, перший день роботи тренінгу був присвячений знайомству учасників та інформації про відмінності та спільні риси в освітніх системах України та Польщі. В ході інтеграційного вечора українські та польські вчителі демонстрували свої знання з питань історії, географії, культури про країну-партнера.

Наступного дня відбувалося представлення шкіл-учасників. Конференц-зал перетворився в справжній ярмарок доробок вчителів України та Польщі. Кожен учасник тренінгу намагався донести до слухачів не тільки найцікавішу інформацію про своє місто, школу, а й було чимало інформаційно-презентаційних матеріалів, якими щедро обмінювались вчителі. Кожен намагався зацікавити колег з сусідньої країни і знайти партнера для організації подальшої співпраці. Саме друга частина зустрічі передбачала навчання, розробку партнерського проекту. Напрям і тему майбутнього проекту обирали разом. Як правило, працювали в парах, але були і тристоронні групи. Для прикладу, Бернадетту Біатек з міста Забже зацікавила Стрийська загальноосвітня школа №7 та Дніпродзержинська гімназія №11. Діти з Дніпродзержинська також мало знайомі з Польщею та Львівщиною. Тому було прийнято рішення створити трьохсторонній проект.

 

P1080125

 

Багато цікавої інформації та допомоги від тренерів Оксани Чабан, Людмили та Наталії учасники тренінгу отримали по написанню пілотної заявки на проект.

Захоплюючою була чотиригодинна екскурсія по древньому вечірньому Львові.

Чотири дні плідної та напруженої роботи дали позитивні результати. Є велика надія, що це тільки перший крок , який дасть поштовх для пошуку нових знайомств, нових шляхів співпраці у розбудові демократичного громадянського суспільства і європейської інтеграції.

Світлана Рубан, ЗОШ №7 м. Стрий.

Share Button

About Ольга Педан-Слєпухіна

Вчитель історії СЗШ № 65 м. Львова
у Новини.

3 Responses to «Сватка» – єднання шкіл-партнерів України і Польщі.

  1. Тетяна Соколюк написав:

    Велике-Величезне дякую за таку чудову нагоду попрацювати з польськими педагогами. Я вважаю, що це величезний бонус для українських шкіл. Бо саме Польща, як найближчий європейський сусід зможе допомогти нам стати європейцями.
    Всі присутні на цьому заході були привітними та з радістю ділились досвідом, поглядами на освіту та впровадження проектних технологій в сучасній педагогіці.
    От тільки шкода… Не скористались моментом і не сфотографувались з нашими головними організаторами Ольгою та Іво. Ех, таку можливість прогавили :-(

  2. Тетяна написав:

    Доброго дня, шановні колеги! Довідались про цей чудовий пілотний проект. Я представляю районнеуправління освіти міста Києва в Оболонському районі і опікуюсь напрямком міжнародного співробітництва між середніми загальноосвітніми школами. Чи могли би й ми приєднатись до такого проекту? З ким можливо переговорити з приводу можливості стати учасниками даного проекту. Буду вдячна за відповідь. Бажаю добра. Тетяна Рибачек, мт050544-47-77; (044) 426-60-12

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>